Ören

Ören için 16 Kişi Online

İletişim   |   + Tesis Kayıt

Burhaniye Ören Gezilecek Yerler

Ören Hakkında
Burhaniye Ören Plajı
Burhaniye Ören Hakkında
Burhaniye Pelitköy
Burhaniye İskele
Adramytteion Antik Kenti
Burhaniye Ören Gezilecek Yerler
Ören Tekne Turları
İzmir'den Ören'e Nasıl Gidilir
İstanbul Bursa Üzerinden Ören'e Nasıl Gidilir
İstanbul Bandırma Üzerinden Ören'e Nasıl Gidilir
İstanbul Tekirdağ Üzerinden Ören'e Nasıl Gidilir
Burhaniye Ören Yapılması Gerekenler
Ören Nasıl Gidilir
Burhaniye Ören Eğlence
Ankara'dan Ören'e Nasıl Gidilir
Ören Ne Yenir Ne İçilir
Burhaniye Ören Ne Zaman Gidilir
Burhaniye Ören Tarihi
Burhaniye Ören Kaya Sunakları
Antalya'dan Ören'e Nasıl Gidilir
Ören Ne Alınır

 

Adramytteion Antik Kenti: Eski Edremit olarak bilinen tarihi kent Adramytteion'un yerleşim alanı olan Ören'de, bugün o devirlere ait tarihi kalıntılara pek rastlanmıyor. Bunun nedeni de, şehrin tarih boyunca sık sık istilaya uğrayıp, savaşmak zorunda kalması. Ören'in tamamına yakın kısmı ile çevresindeki geniş arazinin Antik Kent kalıntılarıyla kaplı olduğu ortaya çıkarılmış durumda. Bu yüzden Ören'in belli bir kısmı SİT alanı kapsamına alınmış.

Kaya Sunakları: Edremit Körfezi'nin güneyindeki Madra Dağı'nın eteklerinde benzerleri ancak Doğu ve Orta Avrupa ülkelerinde görülen, 'Kaya Sunakları' bulunuyor ve temsil ettiği düşünüş tarzı, doğayla bütünleşmeyi gerektiriyor. Bu düşünce tarzı Cilalı Taş Deviri'nden beri devam etmektedir. Hisarköy Kaya Sunağı, Bahadınlı Köyü, Dedekaya, Bahadınlı Köyü İnkaya Mağarası, Börezli Köyü Fugla Tepe, bu konuda büyük tarihsel önemi olan yerlerden.

Madra Dağı

Şahinler Köyü Camii: Yaklaşık 150 yıllık olduğu tahmin edilen Şahinler Köyü Camii; Türk-İslam aleminde, içerisinde eski hat örnekleri olmayan, buna karşın köy mezarlığı ve Rezelli Değirmeni ile çeşitli doğa resimlerinden oluşan süslemeli kubbesiyle çok ayrı özellikte bir cami.

Ören: Temiz denizi, plajı ve yemyeşil dinlenme alanları ile Ören, ilçe merkezinden denize doğru 4 km mesafede bulunuyor. Doğal Sit Alanı içerisinde bulunan yörede, asırlık meşe ağaçlarını da görebilir, Öğretmenevleri plajı ve İskele'de denize girebilirsiniz. Türkiye'nin en önemli birkaç deve güreşleri organizasyonundan biri olan Burhaniye Deve Güreşlerinin en az yüz yıllık bir geçmişi bulunuyor. İlçede her yıl üç defa Deve Güreşleri düzenlenmekte; Aydın, Germencik, Çanakkale, Antalya ve Bodrum olmak üzere çeşitli yörelerden her yarışmaya 75 - 100 arasında deve katılmaktadır.

Burhaniye’de yerleşik bir tiyatro bulunuyor. Yazın önemli zamanlarda, kışın sürekli oyun sergileniyor burada. Madra Dağı trekking parkuruyla doğa yürüyüşü sevenler için ideal. Ayrıca Karaağaç ve Bostancı köylerinde kaplıcalar bulunuyor. 

Ören Milli Parkı ve Pegasus Heykeli

Ayvalık ve Cunda’ya 30 kilometre uzakta olan Burhaniye'den, Kazdağları, Bozcaada, Assos, Çanakkale ve Efes’e günübirlik geziler düzenleniyor.Bu Konuya Toplam 0 Yorum Yapılmıştır.   

Ad : Soyad :
E-Mail : Şehir :
Ülke :      
Başlık :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :     Değiştir                  
 

Henüz Yorum Yapılmamış.


Hakkımızda Nasıl Çalışıyoruz İnsan Kaynakları Gizlilik-Güvenlik Yasal Uyarı KvKK