Ören

Ören için 100 Kişi Online

İletişim   |   + Tesis Kayıt

Ören Nasıl Gidilir

Ören Hakkında
Burhaniye Ören Plajı
Burhaniye Ören Hakkında
Burhaniye Pelitköy
Burhaniye İskele
Adramytteion Antik Kenti
Burhaniye Ören Gezilecek Yerler
Ören Tekne Turları
İzmir'den Ören'e Nasıl Gidilir
İstanbul Bursa Üzerinden Ören'e Nasıl Gidilir
İstanbul Bandırma Üzerinden Ören'e Nasıl Gidilir
İstanbul Tekirdağ Üzerinden Ören'e Nasıl Gidilir
Burhaniye Ören Yapılması Gerekenler
Ören Nasıl Gidilir
Burhaniye Ören Eğlence
Ankara'dan Ören'e Nasıl Gidilir
Ören Ne Yenir Ne İçilir
Burhaniye Ören Ne Zaman Gidilir
Burhaniye Ören Tarihi
Burhaniye Ören Kaya Sunakları
Antalya'dan Ören'e Nasıl Gidilir
Ören Ne Alınır

 

Burhaniye'den Ören'e Ulaşım

Ege Bölgesi'nin köklü tatil merkezlerinden biri olan Ören'e ulaşım oldukça kolay. Burhaniye ilçesine bağlı bir belde olduğundan Burhaniye'den dolmuşlar veya taksi ile ulaşım sadece birkaç dakika sürüyor. Burhaniye - Ören arası yaklaşık 4 kilometre ve kara yoluyla ulaşım oldukça basit.

Ören Milli Parkından Deniz ve Plaj

İstanbul'dan Ören'e Ulaşım

İstanbul ile Ören arası yaklaşık 480 kilometre fakat üç farklı ulaşım alternatifi mevcut:

İlk ve önerilen alternatif Çanakkale üzerinden gelmek ki en kısa yol bu. İstanbul'dan, Çanakkale'ye ulaştığınızda Eceabat - Çanakkale arabalı vapuru ile merkeze ulaşabilir, buradan ise D550 karayolunu kullanarak yaklaşık 1-1.5 saatlik bir yolculuk ile önce Burhaniye'ye daha sonra da 4 kilometre kadar uzaklıktaki Ören'e ulaşabilirsiniz.

İkinci alternatif ise daha uzun. İstanbul'dan önce Körfez - Yalova - Bursa üzerinden çevre yoluyla Balıkesir'e ulaşabilir, oradan D230 ve D550 kara yollarını takip ederek beldeye varabilirsiniz.

Üçüncü alternatif olarak İstanbul’dan,  Bandırma feribotlarını tercih ederek yaklaşık 1 saat 45 dakika sonra Bandırma'ya ulaşabilirsiniz. Bandırma'dan özel aracınızla geliyorsanız Susurluk yolu üzerinden Balıkesir'e ulaşıyorsunuz. Balıkesir'den, Edremit'e, Edremit'ten, Burhaniye'ye ardından Ören'e ulaşabilirsiniz. Aracınız yoksa Bandırma feribotlarından indikten sonra feribotların iniş saatine göre düzenlenmiş Edremit Burhaniye otobüslerine hiç beklemeden binerek direkt ulaşabilirsiniz.

Ören Milli Parkı Genel Görünüm

Ankara'dan Ören'e Ulaşım

Ankara üzerinden kara yolunu tercih edecekler için Polatlı - Eskişehir - İnegöl - Bursa üzerinden Balıkesir , oradan da D230 ve D550 kara yollarını takip ederek beldeye ulaşmak mümkün. Ankara - Ören arası yaklaşık olarak 640 km uzaklıkta ve aracınızla yaklaşık 7 buçuk saat civarı bir zaman alıyor. Yine beldeye Bursa - Eskişehir - İzmit üzerinden de benzer güzergahları kullanarak kolayca ulaşabilirsiniz. Belde Eskişehir'e 400, Bursa'ya 250 ve Balıkesir'e 95 kilometre mesafede bulunuyor.

İzmir'den Ören'e Ulaşım: 

İzmir - Ören arası toplam 194 km. İzmir'den, Burhaniye Ören'e doğru yola çıktıktan 53 km sonra Aliağa’ya ulaşıyorsunuz. Aliağa’dan 52 km. sonra Dikili'ye, Dikili'den 53 km sonra Ayvalık'a, Ayvalık’tan 32 km sonra Burhaniye'ye 4 km ardından da Ören'e ulaşabilirsiniz.

Antalya'dan Ören'e Ulaşım

Antalya üzerinden beldeye kara yoluyla yolculuk yapacaksanız Denizli - Akhisar - Balıkesir üzerinden yolculuk ilk alternatifken diğer bir alternatif ise İzmir üzerinden Dikili - Ayvalık hattını takip ederek beldeye ulaşmak.

Öğretmenler Mahallesi Halk Plajı Genel Görünüm

Havayolu ile Ören'e Ulaşım

Ören'e hava yoluyla da ulaşabilirsiniz. 20-30 dakika mesafede bulunan Edremit Körfez Havaalanı'ndan kolayca beldeye hareket eden araçlar ile Ören'e ulaşmak mümkün. 

Otobüs ile Ören'e Ulaşım

Ören'e şehirlerarası direkt otobüs seferi bulunmuyor ancak Türkiye'nin birçok noktasından direkt otobüs seferleriyle önce Burhaniye'ye ardından kısa bir şehiriçi ulaşım yolculuğuyla Ören'e ulaşılabilir. Bu Konuya Toplam 0 Yorum Yapılmıştır.   

Ad : Soyad :
E-Mail : Şehir :
Ülke :      
Başlık :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :     Değiştir                  
 

Henüz Yorum Yapılmamış.


Hakkımızda Nasıl Çalışıyoruz İnsan Kaynakları Gizlilik-Güvenlik Yasal Uyarı KvKK